Jak oświetlić taras?

By Ola Lewczuk - 4/05/2021

 W nieruchomości, obszary zewnętrzne są tak samo ważne jak te wewnątrz. W rzeczywistości odgrywają one bardzo ważną rolę w definiowaniu Twojego miejsca zamieszkania. To właśnie one są tym, co każdy widzi z zewnątrz i tworzą pierwsze wrażenie, które może być pozytywne lub negatywne. Oczywiście, najważniejsze korzyści odnoszą mieszkańcy. Jak oświetlić taras? 

Zjedzenie kolacji na zewnątrz lub po prostu posiadanie miejsca, w którym można się spotkać z przyjaciółmi i cieszyć się pogodą, krajobrazem i świeżym powietrzem jest wspaniałe. Trzeba jednak wiedzieć, jak udekorować te przestrzenie. Oświetlenie jest bardzo ważne i może mieć duży wpływ na cały wystrój. Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które zachwyca funkcjonalnością. 

Na przykład taras świeżym powietrzu nie potrzebuje zbyt wiele światła. Kilka lampek na schodach na tarasie wystarczy, aby stworzyć przyjemny i intymny nastrój. Są one subtelne, ale wystarczająco mocne, aby zapewnić dużo sztucznego światła. 

Innym subtelnym sposobem oświetlania przestrzeni zewnętrznych jest oświetlenie LED. To sposób, by umieścić na zewnątrz wystarczająco jasne, ale jednak subtelne źródła światła.  

Funkcjonalność

Aby uzyskać dodatkowe światło, można również dodać kilka lamp podłogowych. Na przykład na tym pięknym tarasie znajdują się subtelne lampy podłogowe, ale jest tam również kilka dodatkowych lamp podłogowych, na wypadek, gdyby potrzebne było więcej światła. Mimo to, wystrój pozostaje minimalistyczny. 

Świetnym rozwiązaniem może być również podświetlany sufit. W rzeczywistości, światła w suficie mogą być bardziej subtelne niż te w podłodze, ponieważ zazwyczaj nie podnosimy wzroku tak wysoko. Jest to opcja odpowiednia dla zadaszonych ganków i tarasów. 

Bezpieczeństwo

Te podtynkowe lampy pokładowe tworzą symetryczną linię oraz podkreślają kształt tarasu. Wystarczą do stworzenia nastroju i zapewnienia światła ze względów bezpieczeństwa. Ponieważ pomost nie jest umeblowany, jest to bardzo praktyczny system oświetleniowy. 

Komfort

W celu podkreślenia rzeźbiarskiej konstrukcji tarasu dachowego, w sam projekt wkomponowano liniowe kasetony świetlne. Taras jest wspaniale oświetlony nocą. A ponieważ z rezydencji roztaczają się piękne, panoramiczne widoki na okolicę, nastrój jest idealny, aby podziwiać je nocą. 

Kolejna propozycja to umieszczenie lampek na tarasie. Jest to bardziej artystyczne rozwiązanie oświetleniowe. Jeśli taras na dachu ma panoramiczny widok na miasto i otaczający go krajobraz i został obramowany pasem roślinności z drzewami i roślinami - całość stworzy niebanalny efekt.  

Niebanalny design

Jak widać, oświetlenie tarasu to niezwykle ważna kwestia, którą można różnie interpretować - w zależności od własnych potrzeb i upodobań. Plafony, kinkiety, oprawy wpuszczane w sufit, dekoracyjne lampki wiszące i inne - każdy rodzaj oświetlenia nadaje się do oświetlenia tarasu. Ważnym pytaniem, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć jest – jaką funkcję głównie pełni nasz taras. To właśnie od tego zależy głównie rozmieszczenie lamp oraz wybór konkretnych modeli.  

 • Share:

You Might Also Like

22 komentarzy

 1. O oświetleniu tarasu przypominany sobie gdy chcemy posiedzieć wieczorkiem. Dobrym pomysłem są kinkiety na elewację. Poza tym oświetlenie to też dekoracja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wpis. Wszystkie informacje jak najbardziej przydatne

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno przydadzą się takie informacje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy wpis. Warto było tutaj zajrzeć

  OdpowiedzUsuń
 5. najlepiej pociągnąć instalacje elektryczne na taras/balkon i dać lampy na ścianie/suficie. wtedy nikomu nie będą przeszkadzać, nikt się nie potknie o nie, ani nie przewróci na stole, jak to często jest z lampionami i świecznikami

  OdpowiedzUsuń
 6. Oświetlony taras wygląda rewelacyjnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Interesujący wpis jak i cały blog. Taka wiedza może mi się przydać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysły i inspiracje można tutaj znaleźć

  OdpowiedzUsuń
 9. jaki piękny taras :) wygląda super :) bardzo dobra inspiracja dla mnie bo właśnie szukam podobnych rozwiązań.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny koncept na taras! Ciągle zbieram na dom z ogrodem i muszę szukać rozwiązań na budowę zielonego kątka w ograniczonej blokowej przestrzeni.

  OdpowiedzUsuń
 11. Celiusz19937/20/2021

  Bardzo ciekawe informacje. Dają do myślenia.
  __________
  https://restauracjaugumpertow.pl/

  OdpowiedzUsuń
 12. Dithart18097/20/2021

  Jestem pod wrażeniem prowadzonego przez Ciebie bloga.
  ____
  https://www.cosmomedical.pl/depilacja-laserowa/

  OdpowiedzUsuń
 13. fajny projekt, wygląda ciekawie, nowocześnie :) na pewno taki taras wieczorem jest bardzo klimatyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 14. pięknie te rośliny tu rosną, mimo iż jest chyba słaby dostęp światła słonecznego. ciekawe czy stosowany jest jakiś nawóz yara vila by wzmocnić rośliny

  OdpowiedzUsuń
 15. Zawsze podobały mi się projekty małych domów i wnętrz. Jest to dla mnie inspirujące, jak profesjonalni projektanci potrafią stworzyć wyjątkowe i funkcjonalne miejsce na małej przestrzeni.

  OdpowiedzUsuń
 16. Oświetlenie LED to chyba swego rodzaju "hit" w aranżacjach. Mnie się osobiście podobają te kule. Nadają takiego fajnego niemal romantycznego nastroju. Sama zamierzam sobie kupić - już wypatrzyłam jedne - takie jakby ze słomy ;) i na dniach mają przyjechać.

  OdpowiedzUsuń
 17. Aby wykonać taką akcję, warto spróbować kupić rzetelnej jakości produkty. Tylko tak będziemy w stanie zrobić rewelacyjny taras.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jak pięknie od góry prezentuje się ten taras :).

  OdpowiedzUsuń