Jak oświetlić taras?

By Ola Lewczuk - 4/05/2021

 W nieruchomości, obszary zewnętrzne są tak samo ważne jak te wewnątrz. W rzeczywistości odgrywają one bardzo ważną rolę w definiowaniu Twojego miejsca zamieszkania. To właśnie one są tym, co każdy widzi z zewnątrz i tworzą pierwsze wrażenie, które może być pozytywne lub negatywne. Oczywiście, najważniejsze korzyści odnoszą mieszkańcy. Jak oświetlić taras? 

Zjedzenie kolacji na zewnątrz lub po prostu posiadanie miejsca, w którym można się spotkać z przyjaciółmi i cieszyć się pogodą, krajobrazem i świeżym powietrzem jest wspaniałe. Trzeba jednak wiedzieć, jak udekorować te przestrzenie. Oświetlenie jest bardzo ważne i może mieć duży wpływ na cały wystrój. Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu to rozwiązanie, które zachwyca funkcjonalnością. 

Na przykład taras świeżym powietrzu nie potrzebuje zbyt wiele światła. Kilka lampek na schodach na tarasie wystarczy, aby stworzyć przyjemny i intymny nastrój. Są one subtelne, ale wystarczająco mocne, aby zapewnić dużo sztucznego światła. 

Innym subtelnym sposobem oświetlania przestrzeni zewnętrznych jest oświetlenie LED. To sposób, by umieścić na zewnątrz wystarczająco jasne, ale jednak subtelne źródła światła.  

Funkcjonalność

Aby uzyskać dodatkowe światło, można również dodać kilka lamp podłogowych. Na przykład na tym pięknym tarasie znajdują się subtelne lampy podłogowe, ale jest tam również kilka dodatkowych lamp podłogowych, na wypadek, gdyby potrzebne było więcej światła. Mimo to, wystrój pozostaje minimalistyczny. 

Świetnym rozwiązaniem może być również podświetlany sufit. W rzeczywistości, światła w suficie mogą być bardziej subtelne niż te w podłodze, ponieważ zazwyczaj nie podnosimy wzroku tak wysoko. Jest to opcja odpowiednia dla zadaszonych ganków i tarasów. 

Bezpieczeństwo

Te podtynkowe lampy pokładowe tworzą symetryczną linię oraz podkreślają kształt tarasu. Wystarczą do stworzenia nastroju i zapewnienia światła ze względów bezpieczeństwa. Ponieważ pomost nie jest umeblowany, jest to bardzo praktyczny system oświetleniowy. 

Komfort

W celu podkreślenia rzeźbiarskiej konstrukcji tarasu dachowego, w sam projekt wkomponowano liniowe kasetony świetlne. Taras jest wspaniale oświetlony nocą. A ponieważ z rezydencji roztaczają się piękne, panoramiczne widoki na okolicę, nastrój jest idealny, aby podziwiać je nocą. 

Kolejna propozycja to umieszczenie lampek na tarasie. Jest to bardziej artystyczne rozwiązanie oświetleniowe. Jeśli taras na dachu ma panoramiczny widok na miasto i otaczający go krajobraz i został obramowany pasem roślinności z drzewami i roślinami - całość stworzy niebanalny efekt.  

Niebanalny design

Jak widać, oświetlenie tarasu to niezwykle ważna kwestia, którą można różnie interpretować - w zależności od własnych potrzeb i upodobań. Plafony, kinkiety, oprawy wpuszczane w sufit, dekoracyjne lampki wiszące i inne - każdy rodzaj oświetlenia nadaje się do oświetlenia tarasu. Ważnym pytaniem, na które każdy z nas powinien sobie odpowiedzieć jest – jaką funkcję głównie pełni nasz taras. To właśnie od tego zależy głównie rozmieszczenie lamp oraz wybór konkretnych modeli.  

  • Share:

You Might Also Like

6 komentarzy