SCHODY, KTÓRE ZDOBIĄ

By Pakuj się Misiu! - 3/09/2015

via apartmenttherapy.com

Nasi przyjaciele powiedzieli mi niedawno, że dom bez schodów jest tylko zwykłym mieszkaniem otoczonym ogrodem. W pierwszej chwili pośmiałam się z tego, ale potem pomyślałam, że coś w tym jest i ja również inaczej oceniam domy, w których można wspiąć się bliżej nieba. Być może to wspomnienia z dzieciństwa, w których gdzieś na strychu można było zorganizować tajną bazę, a może moja potrzeba niezależności i zorganizowania każdemu domownikowi prywatnej przestrzeni? Tak, czy inaczej schody powinny stanowić spójną dizajnerską całość z domem, a to w jaki sposób je zorganizujemy i zaprojektujemy zależy od naszych potrzeb i gustu. Ponieważ plany budowy własnego domu przewijają się od jakiego czasu w naszych rozmowach, często zapisuję sobie różne źródła i zdjęcia, żeby móc potem do tego wrócić, rozważyć i wykorzystać. Na stronie http://www.schody-dywanowe.com/ (schody rozumiem, ale dywanowe?!) znalazłam takie, które idealnie pasowałyby do naszego stylu. Są przepiękne! Wyglądają jakby były lekkie jak piórko, a na dodatek dają przestrzeń pod nimi, co z moimi skłonnościami do aranżacji każdego metra w domu jest rozwiązaniem idealnym, które sprawdzi się również świetnie w dwupoziomowych mieszkaniach w bloku. Oczywiście nie wszyscy lubią rozwiązania nowoczesne, czasem wręcz ascetyczne, więc żeby nie zanudzać znalazłam równie piękne schody w innym stylu :) 


via chody-dywanowe.com

via chody-dywanowe.com

via chody-dywanowe.com
via chody-dywanowe.com
via pinterest

via apartmenttherapy com

via cdn.stylisheve.com

via cdn.stylisheve.com

via decorpad,com

via homedsgn.com

via viralnova.com • Share:

You Might Also Like

9 komentarzy

 1. Dzień dobry,
  No nie podzielam chyba zdania - że dom bez schodów...itd.
  Podzielam natomiast zdanie, że schody muszą być mądrze wkomponowane w dom-mieszkanie.
  Projektując je zgodnie w wymogami i przepisami niestety zabierają dużo miejsca - niestety traconego na komunikację.
  Te dizajnerskie (również niektóre przez Ciebie zamieszczone) są niestety niepoprawne, niewygodne. Po niektórych to aż strach chodzić, a co dopiero coś - lub kogoś - wnieść.
  Niestety do projektowania podchodzę bardzo praktycznie i mało nonszalancko - no ale nie jestem wnętrzarzem a pospolitym budowlańcem. Walczę z przepisami BHP i przeciwpożarowymi, które są bardzo restrykcyjne - bezlitosne nawet dla domków jednorodzinnych, bo nie ma dla nikogo przysłowiowej ulgi.
  U mnie oprócz zdobienia musi zwyczajnie działać. Zgodnie ze znaczeniem słowa DESIGN - ma służyć użytkownikowi.
  ...znowu temat rzeka.
  Przepraszam że kwaszę...chyba zaniecham dyskusji, bo non stop kogoś krytykuję.
  pozdrawiam,
  K.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że podniosłaś bardzo ważną kwestię- praktyczne wykonanie i korzystanie, co w kontekście bezpieczeństwa i prawnych możliwości jest czasem prawdziwą zmorą. Akurat wszystkie rozwiązania, które znalazłam i które rzecz jasna spodobały mi się i przyciągnęły uwagę, mogłabym zastosować w naszym domu. Sądzę, że niektóre trzeba byłoby dobrze zorganizować i zaplanować, ale to zawsze powinien być ważny punkt na etapie projektowania. Poza ergonomią to wszystko powinno też wyglądać :) I te wszystkie rozwiązania, które wyszperałam, spełniałyby moje oczekiwania :)

   Usuń
 2. Wybrałaś przepiekne przykłady tych schodów, te drewniane z drugiego zdjecia podobaja mi się najbardziej :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc to jest również mój faworyt :)

   Usuń
 3. Zgadzam się-schody to podstawa. Pieknie zdobią dom.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza piękną ozdobą, mogą nam zapewnić również wydzielenie przestrzeni, w zależności od rozmiaru- do przechowywania lub po prostu mieszkania :)

   Usuń
 4. Zachwyciły mnie pierwsze - co za cudowne kolory! Pomysł do zapamiętania :-D
  Drugie też, ale chyba czułabym się niepewnie na nich...
  Schody zajmują dużo miejsca, ale ile można pod nimi schować rzeczy na co dzień nie używanych! oczywiście nie pod wszystkimi ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Schody wyglądają doskonale, ale część z nich nie należy do najbezpieczniejszych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja lubię drewniane schody, które niezwykle dobrze komponują się z bielą. Takie klasyczne połączenie :) Fajny dobór projektów ;)

  OdpowiedzUsuń