FERIE ŚWIĄTECZNE TUŻ TUŻ

By Pakuj się Misiu! - 12/05/2017Pomysły na ferie zimowe w mieście

Okres ferii zimowych nieodłącznie kojarzy nam się z wyjazdami dzieci na zimowiska czy obozy narciarskie. Jednak nawet jeśli twoja pociecha nigdzie nie wyjeżdża, może spędzić fascynujące ferie w mieście. Podpowiadam, z jakich form wypoczynku i rekreacji mogą skorzystać uczniowie, którzy na czas ferii zimowych z różnych powodów nie wyjeżdżają z rodzinnej miejscowości.

Nie tylko zimowiska i obozy

Jeśli fundusze nie pozwalają ci na zapisanie swojego dziecka na zimowisko lub twoja pociecha nie jest zainteresowana taką formą spędzenia ferii, nie oznacza to, że dziecko musi spędzić dwa tygodnie przed komputerem czy smartfonem. Ferie w mieście nie muszą być nudne, a szeroka oferta przygotowana przez instytucje kulturalne, kluby sportowe, kina, szkoły tańca czy centra rozrywki, zapewnia świetną zabawę w rozsądnej cenie.
Warto sprawdzić, jakie formy rozrywki w czasie ferii oferuje szkoła, do której chodzi nasze dziecko. Większość placówek oświatowych stara się wypełnić czas swoim uczniom, organizując np. półkolonie. Ich stałym punktem są wycieczki, warsztaty i zajęcia, na których dzieci mogą rozwijać swoje zdolności i kreatywność. Zazwyczaj, zajęcia organizowane przez szkołę są bezpłatne, warto jednak zapoznać się z warunkami uczestnictwa w półkoloniach.

Co poza szkołą?

Oferta bibliotek i ośrodków kultury również stanowi atrakcyjną alternatywę na ferie zimowe. W takich miejscach dzieci i młodzież mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach, których nie zapewni im placówka oświatowa. Ferie w bibliotece to nie tylko czytanie książek – to także liczne gry i zabawy, zajęcia plastyczne czy konkursy wiedzy, zaś w domach kultury dziecko może wziąć udział w warsztatach teatralnych czy muzycznych.

Taniec na ferie

Coraz popularniejszym sposobem na ferie dla dzieci pozostających w mieście są półkolonie taneczne oferowane przez szkoły tańca. Dzięki nim twoje dziecko może nie tylko rozwijać swoje umiejętności taneczne, ale również poprawić swoją kondycję, odkryć nową pasję, a przede wszystkim – świetnie się bawić. Coraz większą popularnością cieszą się także miejskie lodowiska, które organizowane są także w mniejszych miastach. Możemy zapisać dziecko na kurs jazdy na łyżwach pod opieką profesjonalnego instruktora lub cieszyć się wspólną jazdą. Lodowisko z pewnością będzie stanowić atrakcyjną namiastkę białego szaleństwa w samym centrum wielkiego miasta.

  • Share:

You Might Also Like

1 komentarzy

  1. Moja córka w tym roku niestety nigdzie nie wyjeżdża na ferie, ale jestem pewna, że nie będzie nudzić się w mieście :) Sprawdzałam już ofertę różnych warsztatów i półkolonii dla dzieci (m.in. tanecznych, tak jak wspomniałaś we wpisie) i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, ile ciekawych atrakcji dla najmłodszych można teraz znaleźć :)

    OdpowiedzUsuń