MORE IS LESS?

By Ola Lewczuk - 10/16/2017


Płynąc z falą coraz popularniejszego trendu minimalizmu postanowiłam wyobrazić sobie siebie w mikro przestrzeni. Przyznaję, nie było to trudne na etapie wizualizowania i przekonania, że to tylko plan, do niczego niezobowiązujący. Do rozważań skłoniły mnie dwie rzeczy- konieczność rozbudowy firmy i dyskusja na jaką trafiłam niedawno w internecie- o wyższości życia w małej przestrzeni, nad ogromnym metrażem, który służy podobno jedynie obrastaniu w zbędne rzeczy. Zatem, co powiecie na życie w... metalowej puszce? ;)
Zakup kontenera przemysłowego, który mógłby posłużyć za szkielet domu stanowi najmniejszą część kosztów, jakie trzeba byłoby ponieść decydując się na takie rozwiązanie. Przekonałam się o tym szukając rozwiązania w jaki sposób szybko i tanio powiększyć przestrzeń magazynową w firmie. Cena kontenera przemysłowego zaczyna się od dwóch- trzech tysięcy złotych, a jego przystosowanie do życia nie wygląda wcale na trudne. Dysponując czasem, sprzętem i umiejętnościami możemy sami wykonać dużą część pracy; w budowie ogrzewania, czy sieci elektrycznej można skorzystać z usług odpowiednich firm (abindustry.com/pl/automatyka-przemyslowa); można również zamówić projekt i zlecić wykonanie domu profesjonalistom, którzy załatwią za nas całą robotę. 
Na stronie HONOMOBO.com, przykładowej firmy, która specjalizuje się w realizacji takich zleceń przeczytałam, że potrzebują jedynie dwóch tygodni, aby postawić domek w wybranym przez nas miejscu. Dwa tygodnie! Przyznam szczerze, że oglądając jeden z odcinków programy Tini House na BBC, łapałam się za głowę, kiedy bohater postanowił zamieszkać w kontenerze, w dodatku zacumowanym w porcie. Pomyślałam, że to rozwiązanie może sprawdzić się jedynie w ciepłych krajach, ale w naszych warunkach nie będzie mieć racji bytu. I jak wielkie było moje zaskoczenie, kiedy czytając o realizacjach HONOMOBO zobaczyłam te zimowe zdjęcia. Metalowy szkielet stał się świetną bazą, która odpowiednio ocieplona i zmodernizowana dała w efekcie bardzo przytulny domek. Moje pierwsze wrażenia są zdecydowanie i gdybym miała zamieszkać w nim sama, nie zastanawiałabym się długo. Jestem bardzo ciekawa, czy Wy odnaleźlibyście się na tak okrojonej powierzchni, czy raczej potrzebujecie do życia większej przestrzeni? :)

 • Share:

You Might Also Like

10 komentarzy

 1. Nieźle pomyślane, jestem na tak. Mogłabym spokojnie mieszkać w takiej dziupli:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Jak niewiele człowiekowi potrzeba do szczęścia :)

   Usuń
 2. Bardzo fajny dom. Też z M zastanawiamy się nad takim w przyszłości, tylko jednak z trochę większej ilości kontenerów ;) Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Biel prezentuje się przepięknie! Bardzo ładne wnętrza totalnie w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem pod wielkim wrażeniem. Świetny pomysł i realizacja. Lubię to !

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe i ładne wnętrze! Mały dom, ale przytulny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super pomysł! Podoba mi się bardzo minimalizm.

  OdpowiedzUsuń