WIĘKSZA RODZINA W MNIEJSZEJ SYPIALNI

By Ola Lewczuk - 10/24/2017


Kiedy nasza rodzina powiększa się, a mieszkanie nie chce rozciągnąć się jak guma, mamy dwa wyjścia- albo rozglądać się za nowym domem, albo wspiąć się na wyżyny pomysłowości i wykorzystać każdy dostępny centymetr! Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni to nie lada sztuka, ale nawet najmniejsza sypialnia skrywa w sobie potencjalnie ukryty metraż. Jak go odkryć? Oto kilka sposobów :)
Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy. Tak, tak. Nawet nie masz pojęcia ile zbędnych przedmiotów otacza nas na co dzień, jak bardzo chomikujemy i przywiązujemy się do czegoś co jest kompletnie nieprzydatne. Zrób generalny remanent, a na pewno zyskasz wolną przestrzeń w szafie lub pod łóżkiem.
Wykorzystaj niewykorzystane, czyli spójrz do góry. Jeśli masz to szczęście, że Twój sufit sięga nieba, bo zamieszkujesz cudowne mieszkanie w starej kamienicy, pokuś się o zbudowanie antresoli. Podzielenie przestrzeni "w pionie" pozwoli zorganizować dodatkowe miejsce na kołyskę, szafeczki i inne nursery must have.
Zadaj sobie pytanie, czy meble w sypialni są naprawdę ergonomiczne? Wygodne? OK. Ale czy praktyczne? Czasem rama łóżka wystająca zanadto poza materac potrafi zabrać naprawdę dużo cennego miejsca. A może zamiast kupować gotowe z sieciówki warto zainwestować w to zrobione dokładnie na wymiar (np. http://dreamsdesign.pl/oferta/lozka)? 147 centymetrów to o 7 więcej niż najmniejsze dwuosobowe łóżko, ale aż o 13 mniej niż kolejny stu sześćdziesięcio centymetrowy standard ;)
To co, wymieniamy meble? Stare wersalki i tapczany dawały możliwość schowania pościeli do wbudowanej skrzyni, ale nie wiem, czy wiesz, że również eleganckie nowoczesne łoża mogą pełnić również funkcję schowka- skrzynia pod materacem może być naprawdę pojemna.
Lampki i wieczorne bibeloty mogą znaleźć swoje miejsce na... ścianie. Zamiast zagracać sypialnię dwiema szafkami nocnymi zorganizuj oświetlenie zamocowane do ramy łóżka, a tuż nad nim powieś wąską półkę- krem do rąk, ulubiona książka i zegar wyświetlający godzinę na ścianie przed łóżkiem świetnie odnajdą się w tym miejscu.
Jak widzisz pomysłów do wykorzystania jest wiele, mam więc nadzieję, że dzięki temu Twoja sypialnia powiększy się do praktycznych rozmiarów :)


  • Share:

You Might Also Like

1 komentarzy

  1. KArolCiA11/20/2017

    Jesteśmy posiadaczami antresoli z podwieszanymi półkami :}. Troche się bałam że wchodzenie na górę będzie męczące ale nie ma z tym prablemu. Piękne foto!

    OdpowiedzUsuń