WIOSNO, GDZIE JESTEŚ?

By Pakuj się Misiu! - 3/22/2018


Wiosenna zmiana czasu przyniosła jedną wspaniałą rzecz- dłuższe słoneczne dni! Tak niewiele wystarczy, a od razu przyjemniej mi się żyje, kiedy jeszcze o dziewiętnastej słońce nieśmiało zagląda przez okna. Od razu czuć powiew świeżości i budzi się we mnie nieodparta chęć do powiększenia salonu o nasz balkonowy ogród. Korzystając z tego, że nasz taras jest zabudowany i dzięki temu jest na nim dużo cieplej niż na dworze, już w weekend mogłam tam zrobić wiosenne porządki. W ubiegłym sezonie królowały na nim kolorowe kwiaty i światełka, a całość dopełniały zwiewne firany skrywające nas delikatnie przed światem. Nie byłabym sobą, gdybym w tym roku nie chciała troszkę pozmieniać i pokombinować. 

Na naszym balkonie panują dość specyficzne warunki dla roślin, dlatego w tym roku po raz pierwszy pomyślałam o skorzystaniu ze sztucznej zieleni. W ikei pojawiły się bardzo fajne zestawy do składania, które idealnie zakryją część szklanej balustrady. Ponadto chciałabym ukryć część metalowej konstrukcji dachu i zwiewne firany zastąpić płóciennym baldachimem. Na typowym tarasie sprawdziłaby się zwykła markiza, jednak przy naszych skosach i niestandardowej powierzchni podwieszana konstrukcja, w dodatku nieobciążająca ścian będzie najlepszym wyjściem. Takie rozwiązanie znalazłam pod hasłem żagiel płócienny np. w sklepie batao  https://www.sklepbatao.pl/zagle-przeciwsloneczne-i-akcesoria-cat-50.html. Kombinując z materiałem można zawiesić go praktycznie wszędzie, korzystając z gotowych stalowych linek i karabińczyków. Chciałabym, żeby nasza konstrukcja była ruchoma i pozwalała na szybkie odsłonięcie od słońca, kiedy będzie taka potrzeba. Zależy mi również, żeby w upalne dni żagiel pozwalał na odpowiednią cyrkulację powietrza, ponieważ nie oprę się pokusie pokolorowania balkonu barwnymi kwiatami surfinii i powojnika, a szczelnie zamknięte byłyby narażone na 'zagotowanie' w naszym terrarium. Rozmażyłam się... :) Odliczam już tygodnie do cieplejszych nocy i na pierwszą poranną kawę na balkonie- oby prawdziwa wiosna nie kazała na siebie długo czekać.  

 • Share:

You Might Also Like

11 komentarzy

 1. Aż poczułem lekki powiew letniego wiatru ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrze że mamy już wiosnę i można korzystać z czasu na dworze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też nie umiem się nigdy doczekać pierwszej kawy wypitej na moim tarasie

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja właśnie jestem w trakcie planowania swojego tarasu

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten taras z baldachimem jest cudowny! Prosty, ale magiczny, no i ten widok z boku... Cudo! Gdzie kupiłaś te lampki na ściane? Strasznie mi się podobają nie wiem gdzie szukać :/

  OdpowiedzUsuń
 6. ojej, te kompozycje kwiatowe są przepiękne *.*

  OdpowiedzUsuń
 7. Nawet sobie nie wyobrażacie jak bardzo czekam na wiosnę

  OdpowiedzUsuń
 8. To świetnie! Stylowy wygląd, pomaga zrelaksować się po ciężkim dniu pracy i odzyskać siły.
  W naszym biurze znajduje się również strefa rekreacyjna, firma RacoonGo dba o swoich pracowników.)

  OdpowiedzUsuń
 9. Też czekamy na wiosnę mimo tego, że zima się jeszcze nie zaczęła.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie :) Bardzo piękne kompozycje kwiatowe.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wiosna to piękny okres i zawsze napawa chęciami do pracy i remontowania domu :)

  OdpowiedzUsuń