CO Z TA CEGŁĄ?

By Ola Lewczuk - 9/08/2015

Ten rok miał być czasem zmian i wszystko wskazuje na to, że zanim przewrócę ostatnią kartkę w kalendarzu nasz salon zyska nowy wygląd. Jak na złość, wciąż stoję przed murem braku ostatecznej decyzji o dizajnie i ten mur wydaje mi się czasem zbudowany z cegieł...
Opierając się tak długo ceglanym ścianom dotarłam w końcu do miejsca, w którym zaczynam podzielać panujący wszędzie zachwyt tym elementem architektonicznym. via apartamentterapy.com


Jodełki, proste wzory, esyfloresy? W dobrym towarzystwie wzór nie ma znaczenia. via elledecor.com


A kolory? Nie mają znaczenia! Surowym cegłom zawsze można nadać odpowiedni odcień po prostu je malując na wybrany kolor. via http://meblohand.eu/

Cegły polubią sąsiedztwo prostych, naturalnych materiałów... via apartamentteraphy.com • Share:

You Might Also Like

15 komentarzy

 1. Dobre pytanie. Bo gdyby tak skuć tynk z kawałka ściany, odsłaniając naturalny, ceglany mur, to i owszem. Zwłaszcza w sąsiedztwie gładkich, białych ścian.
  Okładać zaś ściany, czymś cegłopodobnym, to już niekoniecznie. Tak myślę, chyba że choroba ceglana nas dopadła, to nie ma rady i cegła musi być:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli stawiamy na naturalny kawał muru :D

   Usuń
 2. Cegła tez mi się podoba i myślę o niej ale w wersji pomalowanej. Oczywiście mówię o prawdziwej cegle bo taką będę miała możliwość mając mieszkanie w kamienicy, ale okładanie pseudo cegłą do mnie nie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jestem tego zdania, że cegłopodobne rozwiązania nie są zbyt dobre. Szalenie za to podobają mi się naturalne walory jakie daje odsłonięta cegła, czyli "standardowy" fragment najczęściej starego mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, tak :) I pomalować też bym mogła. Na biało :)

   Usuń
 4. Sama jestem wielką fanką cegły w pomieszczeniach. Pokochałam ten styl gdy miałam okazję mieszkać w hotelu który wyglądał trochę jak stara fabryka i wszystkie wnętrza miały w sobie dużo ceglanych elementów. Gdybym miała w najbliższym czasie remontować pokój pewnie pojawiłby się w ni m elementy cegły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To musiał być naprawdę piękny hotel ;)))

   Usuń
 5. Pytanie na miejscu :) Oczywiście cegła chwyciła mnie za serce i trzyma nadal, choć tylko we wnętrzach modern :)
  Miłego dnia, Marta

  OdpowiedzUsuń
 6. Ceglopodobnym mówimy nie:))
  Sama mam starą cegłę położoną na dwóch ściankach w domu..zyskaną z wyburzenia kawałka ścian w domku i pociętej na plastry

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! To taka cegła... z duszą? :))

   Usuń
 7. Bardzo lubię cegłę. Zarówno tę czerwoną jak i białą. Podobają mi się również te ułożone "w jodełkę". Na pierwszym zdjęciu jest piękna podłoga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jodełka zawsze będzie mi się kojarzyła z domem babci- no jakoś tak się wpisuje w epokę :)))

   Usuń
 8. Odpowiedzi
  1. Może i Ty wybrałaś cegiełkę dla siebie? ;)

   Usuń