JODEŁKA, KTÓRA WRÓCIŁA DO ŁASK

By Pakuj się Misiu! - 1/24/2016


Jeszcze kilka lat temu większość z nas słysząc hasło parkiet w jodełkę zobaczyłaby mieszkanie z serialu Alternatywy 4 i odpadające, obciachowe klepki. Jak bardzo zmienił się trend- jodełka znów wróciła do łask i robi prawdziwą furorę! Poszperałam w sieci i przekonałam się, że pięknie wygląda nie tylko ta odnowiona, ale coraz więcej firm oferuje taki wzór, prezentując swoją pracę w nowoczesnych aranżacjach. Zobaczcie na przykład- tu ze strony http://www.prodexpol.pl/ - jak niesamowicie uzupełnia klasyczny klimat z eleganckimi dodatkami. Inne inspiracje będą również bliskie mojemu sercu, bo jasne i proste wnętrza w połączeniu z fantazyjnym układem deseczek są przepiękne.

 • Share:

You Might Also Like

32 komentarzy

 1. Nigdy bym nie pozbyła się drewnianego parkietu na rzecz plastikowych paneli... i najwidoczniej dobrze zrobiłam skoro powraca do mody. Chociaż ja zawsze stawiałam na indywidualne podejście do "nowinek" wnętrzarskich i stare drewniane meble z PRL na nóżkach również zachowałam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego morał, że nie można raz na zawsze przekreślać niektórych elementów architektury. To tak jak z ubraniami. Jeszcze parę lat temu styliści wyśmiewali dzwony, a one teraz przeżywają swój renesans. Jodełkę uwielbiam, zwłaszcza w postaci wąskich, jasnoszarych płytek ściennych w kuchni. Moje marzenie... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie się bardzo długo kojarzyły z żółtą, starą podłogą, która bardziej szpeci niż zdobi, a okazuje się, że trzeba do niej odpowiednio podejść ;)

   Usuń
 3. Dla mnie jodełka zawsze była super :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To taka podłoga była kiedyś obciachowa? Jak dla mnie- drewno nigdy nie wychodzi z mody, kocham je i tak samo nie zamieniłabym na nic innego. Zawsze można wyszlifować, wycyklinować , dać inną farbę i mamy nowy design:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejsze to mieć do niego dobry stosunek :))

   Usuń
 5. Ja mam w dużym pokoju jodełkę :) I kiedyś chciałam się pozbyć parkietu na rzecz paneli ;) Wszyscy znajomi pukali się w czoło. I teraz wiem, że mieli rację. Ale jak się wprowadziłam to parkiet już był, a ja chciałam tak inaczej, bez parkietu.... Głupia byłam, że hej :) I jodełka została!!
  Uściski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie zamieniłabym parkietu na panele, ale u nas mają inny wzór- nie jodełkę :)

   Usuń
 6. Ten wzór mnie zachwyca, a szczególnie kojarzę jodełkę z parkietem :)
  Ściskam, M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja podobnie, chociaż od niedawna również z płytkami :)

   Usuń
 7. Prawdziwe drewno to prawdziwe drewno. Klasa sama w sobie niezależnie od wzoru. Moi rodzice od ponad 20 lat mają parkiet i wciąż pięknie wygląda, choć wymaga od czasu do czasu cyklinowania i co najważniejsze nie wydaje tego pustego dzwięku przy chodzeniu co panele. Jestem na TAK!
  Buźka

  OdpowiedzUsuń
 8. Nigdy nie zaparłam się jodełki, nigdy, przenigdy!! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę, że taki parkiet jest ponadczasowy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy 19 lat temu kupowałam swoje mieszkanie w kamienicy pierwszą rzeczą, która mnie urzekła był parkiet w jodełkę, nielakierowany, zawoskowany, bukowy, piękny.... Dziś tak naprawdę żałuję głównie tych pięknych podłóg :(
  To najpiękniejsza podłoga jaką miałam w życiu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż mi się tak jakoś "miętko" zrobiło... :)

   Usuń
 11. Mnie również bardzo podoba się. Pozdrawiam cieplutko i serdecznie zapraszam na candy do http://nostalgicznyzakatek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Och, darzę jodełkę ogromną estymą, pisałam i pokazywałam ją często na blogu. I po prostu MUSZĘ, MUSZĘ, MUSZĘ!!! ją mieć w następnym mieszkaniu! ;P

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne inspiracje!Ta pierwsza najbardziej mi się podoba.Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jodełka for ever :)
  Olu Tildę u mnie wygrałaś. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż trudno uwierzyć, że miałam tyle szczęścia! Dziękuję Gosiu!!! :)

   Usuń
 15. Jodełka jest cudowna!!! Niestety gdy kupiliśmy naszą ruinę, wszędzie były wstrętne panele, a pod nimi 1 lub dwie warstwy cuchnących wykładzin :(( Położyliśmy nowe panele, ale skrycie marzę zainwestować kiedyś w drewnianą podłogę... I może nawet będzie to ten wzór.

  OdpowiedzUsuń
 16. W moich łaskach jest ciągle :D nie musi powracać :)

  OdpowiedzUsuń